25 MAR 2019

Światowy Dzień Wody w grupie 3.latki B

dzieci przy stole z zainteresowaniemoglądają tworzącą się w talerzyku z wodą tęczę z kolorowych cukierków

Z okazji Światowego Dnia Wody dzieci z grupy 3- latków B przeprowadziły kilka eksperymentów z wodą w roli głównej oczywiście! Przedszkolaki sprawdzały w jaki sposób można zmienić kolor wody i obserwowały uważnie, jak zmienia się jej barwa.Udało im się również sprawdzić, jaki masmak, gdy wsypiemy do niej cukier lub sól? Dowiedziały się, co w wodzie utonie. Najwięcej radości sprawiła maluszkom tęcza z cukierków i wody. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się również,jakie są zasady oszczędzania wody i jej ekonomicznego wykorzystywania. Bardzo ważna jest ta nasza woda!