Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Podwodnego Świata Królowej Aby

Wycieczka do Podwodnego Świata Królowej Aby

23 Kwietnia 2023

„Podwodny Świat Królowej Aby” to  był cel naszej piątkowej wycieczki.

Sześciolatki „A” i 4/5 latki wyruszyły ku nowej przygodzie do Fabryki Porcelany w Katowicach gdzie mieści się Bajka Pana Kleksa.

Przedszkolaki brały udział w interaktywnej wystawie edukacyjnej, wystawie poświęconej ekologii i ochronie środowiska. Na zwiedzających czekało 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie-pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

Poprzez gry i zabawy nasze przedszkolaki poznały problemem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia. Dodatkowo odkryli najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i zdobyli wiedzę, jak można je chronić. Wszystko utrzymane w stylistyce podwodnego świata. Jednego jesteśmy pewni : Abecja to świetna przygoda dla przedszkolaków, która nie tylko pozwala na oryginalną i kreatywną zabawę, ale przede wszystkim edukuje!

Nauka poprzez mądrą zabawę, to jest to co lubimy najbardziej! I lubimy wycieczki !!!