25 MAR 2019

5. - 6. latki na zajęciach w bibliotece.

dzieci z ciocią Anią stoją w grupie, prezentują wykonane własnoręcznie papierowe bociany

W piątek starszaki z grupy 5. - 6. latków spotkały się z Paniami Małgosią i Marysią w osiedlowej bibliotece. Tym razem odbyły "Wirtualny, wiosenny spacer po parkach Czeladzi". Ale Było pięknie! Podczas prezentacji multimedialnej i w kolorowych książkach obserwowały wiosenny wzrost roślin i ppoznawały ich nazwy. Najbardziej zachwyciły ich: wielobarwne tulipany, żółte żonkile i forsycje, białe bazie i przebiśniegi oraz fioletowe krokusy i szafirki. Na ekranie zaklekotał do nich biało - czarny bociek, perliście zaśpiewał szary skowronek, a radosna jaskółka zatoczyła kółka! Było tak fajnie, że dzieci bez problemu odgadły wszystkie przygotowane przez Panie zagadki i wykonały prace plastyczno - techniczne - fantastyczne bociany! Dziękujemy!